اخبار دانشگاه

در گزارش متفاوت آنا بخوانید؛ دانشجو و استاد علیه عملیات فتنه

ﺳﻪشنبه ,11 دی 1397  |   : 312   |     |    
در گزارش متفاوت آنا بخوانید؛ دانشجو و استاد علیه عملیات فتنه

برخی از جریان‌های سیاسی اصلاح‌طلب که خودشان به همه برچسب عالیجنابان سرخ‌پوش داده بودند، خون دانشجویان را ابزار سیاسی خود قرار دادند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا؛  محمدعلی حسن‌نیا- سوار شدن سیاسی بر موج اتوبوسی که رنگین به خون دانشجویان است، برای بعضی از سیاست‌مداران، مردم و اهل تعقل شاید تازه و جریان نو به نظر می‌رسد، اما این برای نخستین و آخرین مرتبه نیست که جریانی سیاسی خاص از خون‌ عده‌ای، برای خود بازی تخت و پادشاه درست می‌کند.

این جریان همان افرادی هستند که در اوج گرفتاری و جزغاله شدن آتش‌نشانان شهید در ساختمان پلاسکو از توئیترهای خود اتاق عملیات و هشتک استعفا می‌زنند، ولی مدیران جهادی و پای‌کار نشان دادند به‌ جای توئیت باید در میدان عمل فکر نجات هموطنان بود.

اتوبوسی که برای علم و دانش از ارتفاع دو هزار متری سرازیر شد، بر اثر غفلت ۳۰ ساله مدیران، مسئولان و بی‌توجهی به خون تبدیل شد و راهی برای انتقام‌گیری سیاسی پدرخوانده‌ها! گروه‌‌های خاص از جریان سیاسی که همواره از خون دانشجو، کارمند، آتش‌نشان، بازاری و کارگران برای خود موج می‌سازد، این بار به سراغ مُلک خود آمده‌اند تا از این طریق بتوانند بخشی از آلام دردهای خود که از سفره‌ای ارثی کوتاه شده است، تسکین دهند.

هفته گذشته بود که اتوبوس دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات بر اثر عوامل مختلف از جمله وجود ساختمان‌های تحصیلی دانشگاه در ارتفاع هزار و ۸۰۰ متری، نبود گاردیل مناسب، وجود اتوبوس‌های فرسوده و برخورد با جسم بسیار سخت از بین رفته و ۱۰ جوان دانشجو این دانشگاه جان به جان آفرین تسلیم کرده تا جامعه بزرگ دانشگاه آزاد در غم این دانشجویان عزادار شوند.

از طرفی دیگر جریان رسانه‌ای وابسته به جریانی خاص شروع به انتقام‌گیری سیاسی کردند و در این مسیر از هر دروغی برای روپوش بر اقدامات خلاف جریان سیاسی خود در مدیریت قبلی دانشگاه آزاد استفاده کردند. در همین رابطه برخی از روزنامه‌های زنجیره‌ای اصلاح‌طلب با تیترهای درشت جان‌باختن دانشجویان را دست‌مایه عملیات سیاسی خود قرار دادند و برخی از سایت‌های دیگر این جریان وابسته به برخی از سیاست‌مداران فوت شده و در حیات دروغ‌هایی درباره شعارهای دانشجویان را پررنگ کردند. آنها قصد داشتند با ایجاد یک عملیات فریب و فتنه‌‌گرانه دانشگاه را به میدان ۱۸ تیر ۱۳۷۸ تبدیل و دانشجویان را به میدان‌گاه سیاست‌بازی خود بکشانند.

به راستی باید واکاوی شود که قصد این جریان سیاسی از حمله به دانشگاه آزاد اسلامی چیست؟ آیا آنها قصد دارند که برخی از فسادهای خود در زمان‌های سابق را سرپوش بزنند؟ یا می‌خواهند با جوسازی ریل شفاف‌سازی در دانشگاه آزاد را مختل کنند؟

این در صورتی است که دانشجویان آزادی‌خواه واحد علوم و تحقیقات که به دعوت برخی از جریان‌های ارزشی و مطالبه‌گر برای امور صنفی و برخی از خواسته‌های به حقشان در میدان حاضر و تجمع کردند، به دنبال هیچ جهت‌گیری سیاسی نبودند، ولی برخی از نفوذهای جریان سیاسی اصلاح‌طلب در میان دانشجویان رفته و شعارهای ساختار‌شکنانه سر می‌دهند که اندکی بسیار کم بودند و خود همان دانشجویان اهل مطالبه و تحقیق به این دسته بسیار معدود می‌گویند ما کاری با سیاست‌بازی نداریم و حرف دانشجویان خواسته‌های صنفی برای رسیدن به رفاه دانشجویی بیشتر است.

این جریان سیاسی در تکی عملیاتی از چند روز گذشته از دانشجویان و مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی متحمل شده و سردرگم و پریشان خاطره می‌شوند و شروع به دروغ‌سازی رسانه‌ای مانند زیرگرفتن دانشجویان توسط مدیران دانشگاه آزاد اسلامی کرده که بلافاصله خبر خود را حذف می‌کنند و تصاویر واقعی نشان می‌دهد، دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همان زمان در میان دانشجویان قرار داشته است و مانند استادی که داغ شاگردان خود را دیده، در حال صحبت و شفاف‌سازی است و برخی کدهای محرمانه به دانشجویان می‌دهد تا بدانند که مدیران قبلی چرا در زمین بالای دو هزار متر دانشگاه ساخته و یا تله‌کابینی که به شرکت یک‌روزه سپرده‌اند از کدام سیاست‌ها و دستورهای مدیریتی نشأت گرفته است؟! 

این اتفاق دردناک یک پیام مشترک در دانشگاه ایجاد کرد و این بود که رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به‌ عنوان استاد و دانشجویان داغدار هیچ‌کدام در دام فتنه‌ای جدید گرفتار نشدند.

انتهای پیام/۴۰۸۲/۴۰۷۱/

در گزارش متفاوت آنا بخوانید؛ دانشجو و استاد علیه عملیات فتنه