اخبار دانشگاه

رئیس دانشگاه آزاد ایذه: دانشگاه آزاد اسلامی آماده حل مشکلات صنعت آب و برق خوزستان است

ﺳﻪشنبه ,16 بهمن 1397  |   : 287   |     |    
رئیس دانشگاه آزاد ایذه: دانشگاه آزاد اسلامی آماده حل مشکلات صنعت آب و برق خوزستان است

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایذه گفت: این واحد دانشگاهی با تشکیل تیم‌های تحقیقاتی آمادگی دارد در حل مشکلات با سازمان آب و برق خوزستان همکاری کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ایذه، دلاور اسمعیل‌وندی ظهر امروز در نشست هیئت‌رئیسه و پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایذه با جواد احدیان مدیر دفتر پژوهش‌های کاربردی سازمان آب و برق خوزستان به شرح توانایی علمی و امکانات سخت‌افزاری این واحد دانشگاهی پرداخت.

وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایذه با تشکیل تیم‌های تحقیقاتی خود آمادگی دارد در زمینه تحقیقات و پژوهش‌های فنی مهندسی و علوم انسانی، فناوری‌های نوین، ساخت تجهیزات و حل مشکلات صنعت آب و برق با سازمان آب و برق خوزستان همکاری کند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایذه افزود:‌ دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایذه با انعقاد دو تفاهم‌نامه تاکنون در چند پروژه تحقیقاتی و ساخت تجهیزات با شرکت‌های وابسته به سازمان آب و برق همکاری داشته است که توانسته این مسئولیت را با موفقیت و کیفیت مناسب به نتیجه برساند.

اسمعیل‌وندی بیان کرد: ایذه با قرارگرفتن بین بزرگ‌ترین سدهای کشور در موقعیت بسیار مناسب می‌تواند به‌عنوان قطب علمی سدها و نیروگاه‌های آبی در کشور مطرح شود.

مدیر دفتر پژوهش‌های کاربردی سازمان آب و برق خوزستان نیز گفت: امکانات موجود در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایذه بسیار مناسب و مطلوب بوده و سازمان آب و برق خوزستان علاقه‌مند‌ است مسائل و مشکلات صنعت خود را به کمک دانشگاه‌های استان خوزستان ازجمله این واحد دانشگاهی حل کند.

جواد احدیان با ابراز علاقه از حضور نهادهای علمی ازجمله دانشگاه در حل معضلات صنعت آب و برق افزود: با تعامل صنعت و دانشگاه و اعتماد متقابل، شاهد رشد بیش از پیش صنعت آب و برق خواهیم بود.

احدیان صنعت گردشگری را به‌عنوان یکی از ظرفیت‌های مهم و بالقوه شهرستان ایذه نام برد و تصریح کرد: با برنامه‌ریزی درست و راهکارهای مناسب می‌توان از طریق جذب گردشگر درآمدزایی کرد.

رئیس دانشگاه آزاد ایذه: دانشگاه آزاد اسلامی آماده حل مشکلات صنعت آب و برق خوزستان است