اخبار دانشگاه

دکتر ولایتی: مدرسه عالی مهارتی حقوق دانشگاه آزاد ابداعی در نظام آموزش عالی است

ﺳﻪشنبه ,16 بهمن 1397  |   : 286   |     |    
دکتر ولایتی: مدرسه عالی مهارتی حقوق دانشگاه آزاد ابداعی در نظام آموزش عالی است

رئیس هیئت مؤسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تأسیس مدرسه عالی مهارتی حقوق دانشگاه آزاد اسلامی کار ابداعی در نظام آموزش عالی است.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه و سیاست گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر علی اکبر ولایتی در آیین افتتاحیه مدرسه عالی مهارتی حقوق که صبح امروز با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، معاونان دانشگاه و جمعی از مدیران سازمان مرکزی، رؤسای واحدهای استان تهران و جمعی از وکلا و حقوقدانان برگزار شد، گفت: بسیار خرسندم که در ایام مبارک دهه فجر در افتتاحیه این مدرسه مهارتی که کاری ابداعی در نظام آموزش عالی است و برای اولین‌بار در ایران اتفاق می‌افتد، حضور دارم.

وی ادامه داد: این موضوع کاملاً طبیعی است که دانشجویان زمانی که درس می‌خوانند، دوره‌های کارآموزی نیز بگذرانند، مانند دانشجویان پزشکی که در یک سال آخر  در کنار اساتید تمرین می‌کنند تا پیش از پزشک شدن از استادان خود بیاموزند که چگونه با بیماران رفتار کرده،  بیماری آنها را تشخیص داده و درمان کنند.

رئیس هیئت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: این موضوع در رشته حقوق وجود نداشته و مرکزی نبود که دانشجویان حقوق بتوانند مهارت‌های حقوقی و قضایی را تحت نظر اساتید خود تمرین کرده و آموخته‌های خود را به عمل تبدیل کنند و این اقدام دانشگاه آزاد اسلامی ابتکار خوبی است که دانشجویان در کنار آموخته‌های تئوری خود بتوانند مهارت‌آموزی داشته باشند.

دکتر ولایتی با بیان اینکه کار قضاوت یکی از مشکل‌ترین کارهاست، گفت: قضاوت مانند حرکت بر روی پل صراط است و کسی که قاضی می‌شود، باید وجدان آگاهی داشته باشد که به‌حمدلله قضات ما این ویژگی را دارند و خوب است که دانشجویان رشته‌های مرتبط با حقوق بتوانند با مهارت‌آموزی و کارآموزی به این درجه برسند.

وی با بیان اینکه افتتاح مدرسه عالی مهارتی حقوق را می‌توان یکی از دستاوردهای چهل سالگی انقلاب اسلامی دانست، گفت: امیدوارم در آینده امکانی فراهم شود تا بتوانیم در برخی از مقاطع در مدارس عالی مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی حاضر شده و از روند کاری آن بازدید کنیم

دکتر ولایتی: مدرسه عالی مهارتی حقوق دانشگاه آزاد ابداعی در نظام آموزش عالی است