اخبار دانشگاه

اقتصاد مقاومتی باید مبتنی‌ بر پژوهش باشد/ قول همکاری وزیر علوم با دانشگاه آزاد

دوشنبه ,04 دی 1396  |   : 1094   |     |    
اقتصاد مقاومتی باید مبتنی‌ بر پژوهش باشد/ قول همکاری وزیر علوم با دانشگاه آزاد

رئیس هیات‌موسس و هیات‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این دانشگاه تقریبا 30 تا 45 درصد آموزش عالی کشور را تشکیل می‌دهد، از قول مساعدت وزیر علوم برای پیشرفت رشته‌های تخصصی و فوق‌تخصصی در دانشگاه آزاد خبر داد.

به ‌گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر علی‌اکبر ولایتی، در حاشیه هجدهمین جشنواره پژوهشی ابوریحان بیرونی که روز گذشته در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار شد، در جمع خبرنگاران درباره حذف بودجه‌های پژوهشی و اقدامات لازم برای بازگرداندن بودجه‌های پژوهشی در لایحه بودجه گفت: دولت هر چقدر که می‌تواند مساعدت لازم را انجام دهد، ما در دانشگاه آزاد اسلامی نیز 10 درصد از بودجه امسال را صرف پژوهش کرده‌ایم.

وی افزود: معاونت پژوهشی این دانشگاه طرح‌های بسیار ارزشمند و نوآورانه‌ای را مطرح کردند که به‌زودی آثار این پژوهش‌ها مشخص می‌شود. بدون پژوهش شاهد پیشرفت نخواهیم بود یعنی بدون پژوهش علم درجا می‌زند، بنابراین خوب است که اساتید ما چیزهایی را تدریس می‌کنند که خودشان در پژوهش به دست آورده‌اند.

رئیس هیات‌موسس و هیات‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اگر بخواهیم اقتصاد دانش‌محور داشته باشیم حتما باید این دانش مبتنی‌بر پژوهش باشد، علم تقلیدی موجب پیشرفت اقتصادی نخواهد شد، پس اقتصاد مقاومتی نیز باید مبتنی‌بر پژوهش باشد.

وی تاکید کرد: هر کجا که جمهوری اسلامی به مباحث پژوهشی اهمیت بیشتری داده شاهد پیشرفت‌های خوبی بوده‌ایم، بنابراین در حوزه‌های نظامی، دفاعی و هسته‌ای همچنین در حوزه پزشکی هم نسبت به سایر رشته‌ها پیشرفت بسیار خوبی داشته‌ایم.

ولایتی اضافه کرد: در بیمارستان مسیح دانشوری پژوهشگران کارهای مهمی انجام دادند. در رابطه با میکروب سل و بیماری سل پژوهش‌هایی انجام دادیم که در دنیا به‌عنوان مرجع محسوب می‌شود.

رئیس هیات‌موسس و هیات‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی درباره جزئیات نشست خود با وزیر بهداشت و وزیر علوم درباره دانشگاه آزاد اسلامی هم صحبت به میان آورد و گفت: با توجه به عنایتی که آقای غلامی به امر آموزش عالی دارند و اینکه دانشگاه آزاد اسلامی تقریبا 30 تا 45 درصد آموزش عالی کشور را تشکیل می‌دهد، قول همکاری نزدیک با این دانشگاه و مساعدت را داشتند تا دانشگاه آزاد اسلامی در بعضی رشته‌ها به‌خصوص رشته‌های تخصصی و فوق‌تخصصی پیشرفت کند.

اقتصاد مقاومتی باید مبتنی‌ بر پژوهش باشد/ قول همکاری وزیر علوم با دانشگاه آزاد
دی ان ان