اخبار دانشگاه

اسمعیل‌وندی مطرح کرد: آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی برای مشارکت در طرح انتقال‌ آب کارون

ﺳﻪشنبه ,16 بهمن 1397  |   : 1156   |     |    
اسمعیل‌وندی مطرح کرد: آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی برای مشارکت در طرح انتقال‌ آب کارون

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایذه در دیدار با مدیر طرح انتقال آب کارون به دشت‌های شمال خوزستان برای همکاری در این طرح و برای توسعه منطقه اعلام آمادگی کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا در ایذه، دلاور اسمعیل‌وندی صبح امروز در دیدار با جواد احدیان مدیر طرح انتقال آب شمال خوزستان با تبریک فرارسیدن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ریشه در انسانیت و خداپرستی دارد و حرکت انقلابی مردم ایران با قدرت و اتحاد، استقلال به معنای واقعی کلمه را به‌عنوان دستاورد بزرگ و غیرقابل‌انکار به ارمغان آورد.

وی با معرفی ظرفیت‌های علمی، فعالیت‌های صنعتی، برون‌دانشگاهی و اعضای هیئت علمی توانمند دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایذه افزود: بحران آب در کشور جدی است و این در منطقه ما به‌صورت جدی‌تری خود را نشان داده به‌طوری‌ که در تابستان گذشته این منطقه به‌شدت دچار کمبود آب بوده و حتی در بعضی از مناطق شهرستان ایذه از طریق تانکر آب‌رسانی انجام می‌شد.

 

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایذه علاقه‌مندی خود را در راستای همکاری طرح و پروژه انتقال آب به دشت‌های شمال شرق خوزستان نشان داد و اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی ایذه کاملاً آمادگی دارد تا با استفاده از ظرفیت‌های خود نقش مؤثری در توسعه و آبادانی منطقه ایجاد کند و این مهم براساس شناخت عمیق از توانایی و شرایط خاص منطقه است.

مدیر طرح انتقال آب شمال خوزستان نیز گفت: حدود ۹۰ درصد از فعالیت‌های مرتبط با این پروژه آغاز شده و با ایجاد یک کانال تجاری با سرمایه‌گذار چینی تا پایان امسال عملیات اجرایی پروژه توسعه پیدا خواهد کرد و تا چند ماه آینده نیز با بازشدن ال‌سی این پروژه با حداکثر ظرفیت کاری خود ادامه می‌یابد.

جواد احدیان افزود: انتقال آب یک پیروزی برای مردم این منطقه است که در چند سال گذشته با کمبود منابع آبی دچار مشکلات خشکسالی و معیشتی شده‌اند.

وی یادآور شد: با انجام پروژه انتقال آب شمال‌شرق خوزستان، منابع آب شرب حدود ۷۵۰ هزار نفر تأمین می‌شود و با زیر کشت رفتن ۱۶ هزار هکتار از زمین‌های منطقه نزدیک به ۴۰ هزار شغل ایجاد خواهد شد.

مدیر طرح انتقال آب شمال خوزستان با تشکر از پیشنهاد دانشگاه آزد اسلامی واحد ایذه، لزوم همکاری‌های پژوهشی و آموزشی با این واحد دانشگاهی را بیش‌ از پیش دانست و به دلاور اسمعیل‌وندی پیشنهاد کرد با توجه به رسالت آموزشی دانشگاه لزوم حفاظت و فرهنگ‌سازی مسائل آب و محیط‌زیست، شرایط و ویژگی‌های طرح انتقال آب را به دانشجویان خود معرفی کند.

اسمعیل‌وندی مطرح کرد: آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی برای مشارکت در طرح انتقال‌ آب کارون
دی ان ان