اخبار دانشگاه

حجت‌الاسلام براتی: دانشگاه مسئله‌محور باید پاسخگوی سؤالات باشد

یکشنبه ,05 اسفند 1397  |   : 772   |     |    
حجت‌الاسلام براتی: دانشگاه مسئله‌محور باید پاسخگوی سؤالات باشد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان و واحد اهواز گفت: دانشگاه مسئله‌محور باید پاسخگوی سؤالاتی که درباره آن وجود دارد، باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از اهواز، حجت‌الاسلام فرج‌الله براتی در دیدار با مدیرکل صداوسیمای مرکز استان خوزستان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص معرفی خدمات و قابلیت‌ها به مردم اظهار کرد: در سطح واحدهای خوزستان ظرفیت‌های بسیاری از جمله ۱۸ واحد دانشگاهی، کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های پیشرفته مانند مرکز نانو واحد اهواز، قطب‌های علمی و شرکت‌های دانش‌بنیان وجود دارد که می‌تواند منبع مناسبی برای خدمات‌رسانی به مردم محجوب و عزیز خوزستان باشد و در این میان صداوسیما نقش بسیار مهمی در معرفی این پتانسیل‌ها دارد.

وی در ادامه با اشاره به تأکیدات دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی، رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی را مسئله‌محوری عنوان کرد و افزود: دانشگاه مسئله‌محور باید پاسخگوی سؤالاتی که پیرامون آن وجود دارد، باشد و در این راستا با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته اقداماتی برای استان خوزستان در نظر گرفته شده که می‌توان به سوق دادن پایان‌نامه‌ها در صنایع، اجتماع و با هدف رفع مشکلات آنها اشاره کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان و واحد اهواز از آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز برای همکاری در ساخت و تولید برنامه‌های رادیویی، تلویزیونی و استفاده از توان علمی استادان برای شرکت در برنامه‌ها و میزگردهای مختلف در خصوص مسائل استان و کشور خبر داد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز خوزستان نیز با تحسین کارهای انجام شده در سطح دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان بیان کرد: در آستانه دهه پنجم انقلاب اسلامی و در راستای بیانیه مقام معظم رهبری بنا داریم یک شورای علمی ـ تخصصی با هدف عملیاتی کردن و تحقق محورهای این بیانیه در سطح استان و با همکاری تمامی نهادها تشکیل دهیم که با توجه به وجود قطب‌های علمی موجود دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند به عنوان بازوی اجرایی، این مهم را به پایان برساند.

مسلم رحیمی با استقبال از حضور استادان و صاحب‌نظران در برنامه‌های صدا وسیما از آمادگی مجموعه خود در زمینه تولید برنامه‌های مشترک و با هدف فرهنگ‌سازی درست از جمله فرهنگ استفاده صحیح از منابع خبر داد.

حجت‌الاسلام براتی: دانشگاه مسئله‌محور باید پاسخگوی سؤالات باشد
دی ان ان