اخبار دانشگاه

هاشمی تأکید کرد: توجه جدی نخبگان دانشگاهی برای تحقق گام دوم انقلاب

چهارشنبه ,22 اسفند 1397  |   : 1092   |     |    
هاشمی تأکید کرد: توجه جدی نخبگان دانشگاهی برای تحقق گام دوم انقلاب

رئیس بسیج اساتید و دفتر هماهنگی کانون‌های دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نخبگان دانشگاهی باید راهکارهای عملیاتی‌شدن گام دوم انقلاب را احصا و ارائه کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از اهواز، سیدمحمود هاشمی صبح امروز در جلسه مسئولان کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان به رویکرد تحولی در بسیج اساتید و دانشگاه آزاد اسلامی اشاره و اظهار کرد: تحولات انقلاب در دانشگاه آزاد اثرات و برکات بی‌شماری داشته  که یکی از ده‌ها برکت تحولات انقلابی حضور استادان و نخبگان انقلابی در هرم مدیریتی و مسئولیت‌های اجرایی دانشگاه آزاد است.

وی به اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: هفت مأموریتی که مقام معظم رهبری به آن اشاره کرده‌اند، ارکان ۴۰سالگی گام دوم انقلاب است و این مأموریت‌ها برای تحقق گام دوم باید مورد توجه جدی قرار بگیرد و نخبگان دانشگاهی راهکارهای عملیاتی‌شدن گام دوم را احصا و ارائه کنند.

رئیس بسیج اساتید و دفتر هماهنگی کانون‌های دانشگاه آزاد اسلامی بر ضرورت وحدت بین جریان نخبگان انقلابی اشاره و اضافه کرد: با توجه به کثرت خرده‌فرهنگ‌ها و قومیت‌ها در استان خوزستان وحدت نخبگانی در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی این استان باید مورد توجه جدی باشد.

عضو شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ظرفیت راهیان نور عنوان کرد: استادان بسیجی باید برای تبیین عملیات‌ و دستاوردهای دفاع مقدس و انتقال مبانی آن به نخبگان دانشگاهی تلاش مضاعفی داشته باشند.

هاشمی، خواستار تقویت کانون‌ها و استقرار کارشناس در کانون‌های بسیج اساتید شد و بیان کرد: کانون‌های بسیج اساتید در سال ۹۸ باید در تمام واحدهای دانشگاهی دایر و فعالیت خود را ارتقا دهند.

وی تأکید کرد: ظرفیت عظیم دانشگاه آزاد اسلامی باید در خدمت انقلاب و نظام باشد و هیچ ملاحظاتی جز ملاحظه انقلابی و اسلامی نباید مبنای تصمیم‌گیری در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی قرار باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان نیز در این نشست با ارائه فعالیت‌های انجام شده گفت: ملاک و معیار ما برای انجام این فعالیت‌ها پس از رضای خداوند متعال، شادی روح امام خمینی،  شهدا و عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

حجت‌الاسلام فرج‌الله براتی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در واحدهای دانشگاهی استان خوزستان در زمینه‌های مختلف علمی، تحقیقاتی و تجهیزاتی خاطرنشان کرد: اکنون در استان خوزستان دارای ۱۵ واحد دانشگاهی، دو مرکز و یک پردیس هستیم که در همه واحدها بسیج اساتید به صورت فعال حضور دارد و این مسئله موجب شده که در سال گذشته دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز مقام نخست کشور را در این زمینه کسب کند.

هاشمی تأکید کرد: توجه جدی نخبگان دانشگاهی برای تحقق گام دوم انقلاب
دی ان ان