اخبار دانشگاه

اسماعیل‌وندی خبر داد: ۲ محصول دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی ایذه در آستانه تولید انبوه

چهارشنبه ,29 خرداد 1398  |   : 1348   |     |    
اسماعیل‌وندی خبر داد: ۲ محصول دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی ایذه در آستانه تولید انبوه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایذه گفت: در حال مذاکره با سرمایه‌گذار برای تولید انبوه دو محصول دانش‌بنیان و صنعتی این دانشگاه هستیم.

دلاور اسماعیل‌وندی به مناسبت ۲۷ خرداد ۶۵ سالگرد راه‌اندازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایذه در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا اظهار کرد: این واحد دانشگاهی از زمان راه‌اندازی تاکنون همواره در حال پیشرفت بوده و اخیراً در زمینه طرح‌های دانش‌بینان به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته است.

وی افزود: محصول دو طرح صنعتی واحد ایذه تولید و تحویل سازمان و نهاد مربوط به آن شده است. یکی از این طراح‌ها، ساخت و تست ربات پرنده صنعتی UAV دارای چند قابلیت از جمله بازرسی جغرافیا و عوارض منطقه، بازرسی بدنه سد، نمونه‌برداری از آب دریاچه در موقعیت‌های مختلف و تصویربرداری حرفه‌ای با کیفیت بالاست که  اکنون تحویل سد شهید عباسپور شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایذه ادامه داد: کارگاه آموزشی هم برای این محصول توسط تولیدکنندگان در دانشگاه برگزار شده تا کسانی که می‌خواهند با این دستگاه کار کنند، آموزش‌های لازم را دیده باشند.

اسماعیل‌وندی تصریح کرد: محصول دیگر، طراحی ربات زیردریایی با نام ROV برای کاوش در اعماق آب‌ها و بازرسی دریاچه و بدنه سد کارون ۳ با عمق عملیاتی ۲۰۰ متر است و برای نخستین بار قرارداد صنعتی چنین رباتی در داخل کشور منعقد شده است.

وی با اعلام اینکه ربات زیردریایی ROV نیز تحویل سد کارون ۳ شده است، بیان کرد: این ربات به‌دلیل اینکه دسترسی به بدنه سد سخت است، ساخته شد تا اگر بدنه آسیبی ببیند، توسط ربات تشخیص داده شود. این ربات تا عمق ۲۰۰ متری وارد آب شده و از آب و بدنه سد نمونه‌برداری می‌کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایذه خاطرنشان کرد: این دو محصول تاکنون حدود ۱۰۰ میلیون تومان برای دانشگاه درآمد داشته‌اند و در حال مذاکره با سرمایه‌گذار برای تولید انبوه این دو محصول هستیم.

وی اضافه کرد: دو طرح بسیار خوب دیگر، یکی در حوزه کشاورزی و دیگری در حوزه نیرو و انرژی نیز در مرحله مطالعاتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایذه قرار دارد.

اسماعیل‌وندی درباره وضعیت کنونی و تعداد دانشجویان واحد ایذه به آنا گفت: در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایذه حدود ۳ هزار و ۳۰۰ دانشجو و ۸۸ عضو هیئت علمی و ۷۸ کارمند داریم. این دانشگاه دارای دو سایت بزرگ، یکی سایت ۵۰ هکتاری راسوند و دیگری سایت مرکزی بوده که ساختمان دانشگاه در آن واقع شده است.

 

 

اسماعیل‌وندی خبر داد: ۲ محصول دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی ایذه در آستانه تولید انبوه
دی ان ان