اخبار دانشگاه

جزئیات دستورالعمل دومین جشنواره سراسری «رشد» ویژه کانون‌های فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

دوشنبه ,24 آبان 1400  |   : 123   |     |    
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل دومین جشنواره سراسری «رشد» ویژه کانون‌های فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی را ابلاغ کرد.
جزئیات دستورالعمل دومین جشنواره سراسری «رشد» ویژه کانون‌های فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر فرزاد جهان بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل دومین جشنواره سراسری «رشد» ویژه کانون‌های فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی را به رؤسای استان ها ابلاغ کرد.

براساس این دستورالعمل، ساختار جشنواره رشد شامل شورای سیاست گذاری، دبیرخانه دائمی جشنواره، دبیرخانه مرکزی، دبیرخانه اجرایی، دبیرخانه های استانی و دبیرخانه های واحدی جشنواره رشد است.

تبیین و تحقق اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) و حرکت در مسیر منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در لزوم توجه به فعالیت های خودجوش فرهنگی دانشجویی، شناسایی ظرفیت و توانمندی کانون های فرهنگی دانشجویی، شناسایی و ارج نهادن به تولید آثار برتر، هویت بخشی به نهادهای دانشجویی، گسترش کمی و کیفی فعالیت های فرهنگی گروهی و تشویق فعالان فرهنگی، اجتماعی، هنری و ... در بستر کانون های فرهنگی دانشجویی از مهمترین اهداف جشنواره سراسری کانون های فرهنگی دانشجویی است.

شورای سیاست گذاری جشنواره متشکل از معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی (رئیس شورا)، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی (دبیرشورا)، رئیس اداره کانون های فرهنگی و اجتماعی، سه نفر از صاحب نظران فرهنگی به انتخاب معاون فرهنگی و دانشجویی و دو نفر از معاونان فرهنگی دانشجویی به انتخاب معاون فرهنگی و دانشجویی است که وظیفه بررسی و تصویب سیاست ها، راهبردها و شاخص های ارزیابی جشنواره و نظارت بر حسن اجرای جشنواره را برعهده دارند.

براساس بندهایی از این دستورالعمل، جشنواره در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی اجرا و نتایج آن به دبیرخانه استان ارسال می شود. سپس جشنواره در دبیرخانه استانی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود و نتایج آن به دبیرخانه مرکزی جشنواره ارسال می شود. نمایشگاه ها، کارگاه ها و نشست ها نیز در استان برگزار می شود. بررسی نهایی و اعلام نتایج و برگزاری نمایشگاه ها، کارگاه ها و نشست ها در سطح کشور توسط دبیرخانه مرکزی جشنواره انجام می شود.

در جشنواره، آثار و تولیدات دانشجویان عضو کانون های فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مورد داوری قرار می گیرد و اثر ارائه شده باید حتماً در خصوص زمینه فعالیت تخصصی کانون باشد.

جدول زمان بندی جشنواره

برنامه

زمان پیشنهادی

مدت/روز

توضیحات

ابلاغ دستورالعمل

تا 15 مهر ماه 1400

--اجرای بخش های جشنواره در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

اززمان ابلاغ

تا پایان آبان ماه1400

45اطلاع رسانی به کانون ها

انتخاب برترین ها بر اساس شاخص های اعلامی

ارسال نتایج داوری اولیه به مراکز استان

از ابتدای آذر ماه

تا 15آذرماه 1400

15اجرای بخش های جشنواره در مراکز استانی دانشگاه آزاد اسلامی

از 15 آذرماه

تا پایان دیماه1400

45

جمع آوری نتایج از واحدها

جمع آوری اطلاعات آثار برتر

ارسال نتایج به دبیرخانه مرکزی جشنوارهاز ابتدای بهمن ماه

تا پایان بهمن ماه1400

30

ارسال گزارشات و مستندات برگزاری دوره های توانمندسازی

از زمان ابلاغ تا پایان فروردین ماه

195

فرمهای ارزیابی دوره متعاقبا ارسال میگردد.

بررسی نهایی آثار و برگزاری مجازی نمایشگاه توسط دبیرخانه مرکزی جشنواره

تا15 اردیبهشت ماه 140165

اختتامیه و اعلام نتایج جشنواره

خرداد ماه 1401

-زمینه های جشنواره سراسری «رشد» دانشگاه آزاد اسلامی شامل «فرهنگ و تمدن» (معرفتی، مطالعات فرهنگی، فرهنگ ایثار و شهادت، تمدن نوین اسلامی، صنایع خلاق فرهنگی، کتاب خوانی)، «انقلاب اسلامی» (اندیشه های امامین انقلاب اسلامی، شهید مطهری، شهید آوینی و ...)، «دینی ـ مذهبی» (اسلام شناسی، نماز و نیایش، مهارت های زندگی، امر به معروف و نهی از منکر، عفاف و حجاب و تقریب مذاهب و ...)، «اجتماعی» (هلال احمر، ایران شناسی، گردشگری، مقابله با آسیب های اجتماعی، محیط زیست، کارآفرینی، خیریه، حقوق شهروندی و ...)، «هنر و ادبیات» (هنر انقلابی شهید آوینی، شعر و ادبیات، نمایشنامه نویسی، نویسندگی، فیلم و عکس، تئاتر، مستندسازی، دوبلاژ، هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، صنایع دستی و ...) و «رسانه و فضای مجازی» (تولیدات مجازی، رسانه، رادیو، سواد رسانه ای و ...) است.

همچنین در این آیین نامه به مواردی از جمله وظایف دبیرخانه دائمی جشنواره، دبیرخانه اجرایی، دبیرخانه مرکزی، دبیرخانه های استانی، دبیرخانه های واحد دانشگاهی، بخشهای جشنواره، شیوه سنجش در بخشهای جشنواره، شرایط و ضوابط، شاخص های انتخاب کانون برگزیده، آثار و دستاوردهای برگزیده فردی، آثار و دستاوردهای برگزیده گروهی، ایده و طرح های برگزیده کانون ها، شناسایی و معرفی ظرفیت ها، توانمند سازی و آموزش، برگزاری نمایشگاه دستاوردها و ... اشاره شده است.
جزئیات دستورالعمل دومین جشنواره سراسری «رشد» ویژه کانون‌های فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد
دی ان ان